Formænd for Randers Badminton Klub gennem tiderne


    9/9-1938      -      12/9-1939         Svend E. Hultén                                    
12/9-1938 - 3/9-1941   Erik Garby
 3/9-1941 - 18/9-1941   P. Donsig
18/9-1941  -  15/10-1942   Regnar Bach
15/10-1942  - 27/10-1943   N. Kullberg
27/10-1943  - 7/4-1945    
 7/4-1945 - 1/10-1946   Jeberg
 1/10-1946 - 24/8-1950    
 24/8-1950 - 19/9-1954   Poul Juncher
19/9-1954 - 23/8-1962   Richard Dalgaard
23/8-1962 - 27/8-1964   Ove Nielsen
27/8-1964 - 4/8-1965   Svend Meno
4/8-1965 - 3/8-1971   Fridlev Østergaard-Larsen
3/8-1971 - 10/5-1986   Erik Hørslev Sørensen
10/5-1986 - 20/11-1989    Arne Marthedal
20/11-1989 - 5/5-1992    Jørn Jørgensen
5/5-1992 14/10-1995   Erik Lund
14/10-1995 -  7/5-1996   Jørn Jørgensen
7/5-1996 - 4/5-2004   Kaj Langbak
4/5-2004  -  22/5-2007   John Lund
22/5-2007 - 21/9-2010    Hans Myhrmann
21/9-2010  - 27/9-2012    Lars Kristensen
27/9-2012  -  10/9-2013   Mathias Thunbo 
10/9-2013 - 19/5-2015   Johnny Freiheit Nielsen
   19/5-2015  -     Peter Nørgaard Jensen