Informationer om indmeldelse og betaling af kontingent, kan læses i dette dokument. (Klik på billedet).

Indmeldelse hjemmeside


 

Nethejsning 9 aug 17


 

ungdom infobrev side 1

ungdom infobrev side 2


Baneoversigt for motionister 2017-2018.

Herunder en oversigt over de tider der er tilgængelige i sæson 2017-2018. 
De ledige baner kan bookes på hjemmesiden under Motionister - Booking. 

 

HAL 2 :

Mandag - Hal 2:

   Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 16.00 - 17.00 Ledig Ledig Ledig Ledig
 17.00 - 18.00 Optaget Optaget Ledig Reserveret
 18.00 - 19.00 Optaget Ledig Optaget Ledig
 19.00 - 20.00 Ledig Optaget Optaget Optaget
 20.00 - 21.00 Ledig Optaget Optaget Optaget
 21.00 - 22.00 Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Tirsdag - Hal 2:

 Tidspunkt:       Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 17.00 - 18.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
 18.00 - 19.00 Ledig Optaget Optaget Optaget
 19.00 - 20.30 Åbne hold Åbne hold Åbne hold Åbne hold

 

Onsdag - Hal 2:

Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 16.00 - 17.00 Ledig Ledig Ledig Ledig
 17.00 - 18.00 Ledig Ledig Ledig Ledig
 18.00 - 19.00 Ledig Reserveret Reserveret Optaget 
 19.00 - 20.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
 20.00 - 21.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
 21.00 - 22.00 Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Torsdag - Hal 2:

  Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 17.00 - 18.00 Ledig Optaget Optaget Optaget
 18.00 - 19.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
 19.00 - 20.00 Optaget Optaget Optaget Reserveret
 20.00 - 21.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
 21.00 - 22.00 Reserveret Ledig Ledig Ledig

 

HAL 1 :

Fredag - Hal 1:

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
19.00 - 20.00  Familie Familie Familie Familie Optaget Optaget
20.00 - 21.00  Familie Familie Familie Familie Ledig Ledig

 

 

Send en mail til This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. hvis der er spørgsmål til ovenstående.


 

I uge 19 blev der afviklet klubmesterskaber for ungdomsspillerne.

Der er blevet dystet i mange forskellige kategorier, og med konstallationer, vi ikke normalt ser :-)
Super sjovt og spændende har det været - og fredag den 13/5 kunne vi så runde hele ugen af, med en afslutningsfest på bane 7.

 

KM2016 spise1 KM2016 spise2

 

Ca. 50 ungdomsspillere, forældre og trænere var mødt frem til årets afslutningsfest i Randers Badminton Klub.

Ungdomscheftræner Hemmersam stod for overrækkelse af diplomer til  alle klubmestrene - som efterfølgende får en Yonex T-shirt med Klubmester 2016 på ryggen.
Desuden skule de tre vandrepokaler have nye ejere det næste års tid - "Årets Fremgang", "Årets Kammerat" og "Årets Spiller".


"Årets Fremgang" blev Sarah Madsen

 Sarah Madsen årets fremgang


"Årets kammerat"
 blev William Dam Høedt-Rasmussen

 William Dam Årets kammerat


"Årets Spiller" blev Katrine Rousing

 Katrine Rousing Årets spiller

 

Klubmestrene blev:

Stjernestøv single: Jacob Vedel Rasmussen

Jakob Vedel Rasmussen 


Stjerneskud single: Simon Berg Mikkelsen

Simon Berg Mikkelsen 


Stjerneskud double: Anders Hvid Frederiksen & Rasmus Berg Cramer

Anders og Rasmus 


Verdensstjerner damesingle: Trine Jessen

Trine Jessen 

 

Verdensstjerner damedouble: Trine Jessen & Josephine Risager

Trine og Josephine

 

Verdensstjerner herresingle: Glenn Ditlevsen

Verdensstjerner herredouble: Rasmus Jakobsen & Nicki Torp