Ungdom Træningstider sæson 2018-2019

Træningstider for ungdomshold - sæson 2018/2019:
Sæsonen starter mandag 13/8 og løber frem til 10/5-19

Randers Real Hallen: 

 Dag  Tid  Beskrivelse  Træner
 Mandag  15.30-16.30  U11 hold  Rasmus Tran
 Mandag  16.30-17.30  U15-U17  Rasmus Tran
 Mandag  17.30-18.30  Miniton  Rasmus Tran
       
 Tirsdag  16.00-17.30  U11-U13  Mikkel Buchardt Frederiksen
 Andreas Bastrup
     
 Torsdag  16.00-17.30  U15-U17
 Anders Schneider
 Jacob Hoberg
 Torsdag  17.30-19.00  U11 hold  Anders Schneider
 Jacob Hoberg
       
 Fredag  15.30-17.00  Udtagelseshold 1  Jan Ole Steffensen
 Fredag  17.00-18.30  Udtagelseshold 3  Jan Ole Steffensen

 

Søndermarksskolen: 

 Dag  Tid  Beskrivelse         Træner
 Mandag  16.30-18.00  U15 hold
 Sarina Ulrich
 Mark Eriksen
 Jonas Mikkelsen
       
 Tirsdag  17.00-18.00  Miniton  Rasmus Tran
 Tirsdag  18.00-19.00  U11-U13  Rasmus Tran
       
 Torsdag  16.00-17.30  U11-U13  Mark Eriksen
 Frederik Fruergaard
 Torsdag  17.30-19.00  U15-U17            
 Mark Eriksen
 Frederik Fruergaard

 

Randers Badminton Haller:  

 Dag  Tid  Beskrivelse  Træner
 Mandag  16.30-18.30  Turneringshold 2  Jan Ole Steffensen
       
 Tirsdag  16.00-18.00  Turneringshold 1  Jan Ole Steffensen
 Tirsdag  18.00-19.30  Turneringshold 3  Jan Ole Steffensen
       
 Onsdag  16.00-17.30  U15 hold
 Rasmus Tran
 Onsdag  17.30-19.30  Turneringshold 2  Rasmus Tran
       
 Torsdag  16.00-17.30  Turneringshold 1  Rasmus Tran
 Torsdag  17.30-19.30  Turneringshold 3  Rasmus Tran
       
 Fredag  16.00-17.00  U11-U13  Rasmus Tran
 Fredag  17.00-18.00  Miniton  Rasmus Tran
 Fredag  18.00-20.00  Udtagelsesshold 2  Rasmus Tran

 


Forklaring til aldersgrupper:

U11 er spillere, der inden 1. januar i den pågældende sæson er fyldt 9år, men ikke 11år.
U13 er spillere, der inden 1. januar i den pågældende sæson er fyldt 11år, men ikke 13år.
U15 er spillere, der inden 1. januar i den pågældende sæson er fyldt 13år, men ikke 15år.
U17 er spillere, der inden 1. januar i den pågældende sæson er fyldt 15år, men ikke 17år.
U19 er spillere, der inden 1. januar i den pågældende sæson er fyldt 17år, men ikke 19år.

Forklaring til træningshold:

Miniton – mandag(RRB) – nye spillere fra Randers Real Skolen
Miniton – tirsdag (Vorup) – tidligere Vorup-spillere
Miniton – fredag(RBK) – tidligere RBK-spillere

U15 hold – mandag(Vorup)+onsdag(RBK) – tidligere RBK-spillere, ikke turneringsspillere
U11 hold – mandag+torsdag(RRB) – tidligere RBK-spillere, ikke turneringsspillere
U11-U13 – tirsdag+torsdag(Vorup) – tidligere Vorup spillere, ikke turneringsspillere
U11-U13 – tirsdag(RRB)+fredag(RBK) – tidligere RBK/RRB spillere, ikke turneringsspillere
U15-U17 – torsdag(Vorup) – tidligere Vorup-spillere, ikke turneringsspillere
U15-U17 – mandag+torsdag(RRB) – tidligere RBK/RRB-spillere, ikke turneringsspillere

Turneringshold 1 – tirsdag+torsdag(RBK) – alle klubber, turneringspillere
Turneringshold 2 – mandag+onsdag(RBK) – alle klubber, turneringspillere
Turneringshold 3 – tirsdag+torsdag(RBK) – alle klubber, turneringsspillere

Udtagelseshold 1 – fredag(RRB) – bliver udtaget, turneringsspillere, yngste
Udtagelseshold 2 – fredag(RRK) – bliver udtaget, turneringsspillere, mellemste
Udtagelseshold 3 – fredag(RRB) – bliver udtaget, turneringsspillere, ældste

 

Spørgsmål eller forespørgsler kontakt Rasmus Tran på mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. eller på tlf.: 20842248


 

Senior Træningstider

Træningstider for seniorhold - sæson 2018-2019:
Sæsonen starter i uge 33/2018 og løber frem til uge 19/2019.

Randers Badminton Haller:

 Dag  Tid  Hold Beskrivelse  Træner
 Mandag  19.30-21.30  Senior 3  Åben seniortræning  Johnny Freiheit
         
 Tirsdag  19.30-21.30  Senior 1  Senior turneringsspillere  Martin Kragh
 Johnny Freiheit
 Tirsdag  20.30-22.30  Senior 2  Senior & Veteran træning  Johnny Freiheit
         
 Onsdag  19.30-21.30  Senior 3  Åben seniortræning  Johnny Freiheit
         
 Torsdag  19.30-21.30  Senior 1  Senior turneringsspillere  Martin Kragh

 

Randers Real Hallen:

 Dag  Tid  Hold Beskrivelse  Træner
 Torsdag  19.00-21.00
 Senior 4  Senior turneringsspillere  TBD                 

 

Søndermarksskolen:

 Dag  Tid  Hold Beskrivelse  Træner
 Torsdag  19.00-21.00
 Senior 5  Senior turneringsspillere  TBD                 

 

Motionister Baneoversigt 2018-2019

Baneoversigt for motionister 2018-2019.

Herunder en oversigt over de tider der er tilgængelige i sæson 2018-2019.
Efter fusionen har vi nu baner til udlejning på tre lokationer i Randers:
Randers Badminton Haller, Randers Real Hallen og Søndermarksskolen.

De ledige baner kan bookes på hjemmesiden under Motionister - Booking Sæson 2018-19, når der åbnes for tilmelding den 16/7.


Randers Badminton HAL 1 :

Mandag Hal 1: 

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
18.30 - 19.30  Optaget Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig
             
21.30 - 22.30  Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Onsdag Hal 1:

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
10.00 - 11.30  Ledig Ledig Ledig Optaget Ledig Ledig
             
21.30 - 22.30  Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Torsdag Hal 1:

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
21.30 - 22.30  Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig

 



Randers Badminton HAL 2 :

Mandag - Hal 2:

   Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 16.00 - 17.00 Ledig Ledig Ledig Ledig
 17.00 - 18.00 Ledig Optaget Ledig Ledig
 18.00 - 19.00 Optaget Ledig Ledig Ledig
 19.00 - 20.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
       
 21.30 - 22.30 Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Tirsdag - Hal 2:

 Tidspunkt:       Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 17.00 - 18.00 Optaget Optaget Ledig Optaget
 18.00 - 19.00 Ledig Optaget Optaget Optaget
         
 21.30 - 22.30 Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Onsdag - Hal 2:

Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 16.00 - 17.00 Ledig Ledig Ledig Ledig
 17.00 - 18.00 Ledig Ledig Ledig Optaget
 18.00 - 19.00 Optaget Ledig Ledig Ledig
 19.00 - 20.00 Optaget Optaget Optaget Optaget
       
 21.30 - 22.30 Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Torsdag - Hal 2:

  Tidspunkt:        Bane 8             Bane 9            Bane 10          Bane 11     
 17.00 - 18.00 Ledig Optaget Optaget Ledig
 18.00 - 19.00 Optaget Optaget Ledig Ledig
 19.00 - 20.00 Optaget Optaget Ledig Ledig
 20.00 - 21.00 Ledig Ledig Optaget Optaget
 21.00 - 22.00 Ledig Ledig Ledig Ledig

 


Randers Real HAL :

 

Tirsdag: 

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
18.00 - 19.00  Ledig Ledig Optaget Optaget Optaget Optaget
19.00 - 20.00  Optaget Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig
20.00 - 21.00  Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig
21.00 - 22.00  Ledig Optaget Ledig Ledig Ledig Ledig

 

Torsdag: 

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5             Bane 6      
21.00 - 22.00  Optaget Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig

Søndermarksskolens HAL :

Mandag: 

 Tidspunkt:         Bane 1            Bane 2             Bane 3            Bane 4             Bane 5      
18.00 - 19.00  Ledig Ledig Ledig Ledig Ledig
19.00 - 20.00 Otium Holdet Otium Holdet Otium Holdet Optaget Optaget
20.00 - 21.00 Otium Holdet Otium Holdet Otium Holdet Optaget Optaget

 

 

Send en mail til This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. hvis der er spørgsmål til ovenstående.


 

Indmeldelse og betaling af kontingent

Informationer om indmeldelse og betaling af kontingent, kan læses i dette dokument. (Klik på billedet).

Indmeldelse hjemmeside